Koszty rejestracji spółki z oo w KRS

0
(0)

W większości przypadków rejestracja własnej działalności gospodarczej nie jest darmowa. Aby zarejestrować, którąś z spółek handlowych należy opłacić koszt rejestracji oraz taksę notarialną za sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego.

Ile wynoszą koszty rejestracji spółki z oo w KRS?
Koszty rejestracji spółki z oo w KRS mogą się różnic w zależności od tego, jakim sposobem dokonuje się jej rejestracji. W przypadku tradycyjnej rejestracji, której dokonuje się w KRS osobiście, opłaty sądowe wynoszą łącznie około 600 złotych. Są to opłata za wpis do Rejestru Przedsiębiorców wynosząca 500 złotych oraz opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym wynosząca 100 złotych.

Spółka z o.o. może być także zarejestrowana w trybie online. W takim przypadku koszty wpisu do Rejestru Przedsiębiorców są znacznie niższe. Stała pozostaje tylko opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (wynosząca 100 złotych). Natomiast opłata za wpis w Rejestrze Przedsiębiorców zmniejsza się o połowę i wynosi 250 złotych. W sumie koszty rejestracji spółki z oo w KRS w trybie online wynoszą około 350 złotych.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments