Księgowość dla spółki z o.o.

Jeśli zdecydowałeś się poprowadzić działalność pod postacią spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to powinieneś zdać sobie sprawę z tego jak przedstawia się kwestia prowadzenia jej księgowości.

Spółka z o.o. została zobowiązana do rozliczania się z państwem na podstawie księgowości pełnej. Jest to bardzo zaawansowana forma opodatkowania, która wymaga prowadzenia ksiąg handlowych, co z kolei rzutuje na potrzebę wynajęcia biura rachunkowego. Wszystko to odbija się przede wszystkim na kosztach związanych firmową rachunkowością.

Księgowość dla spółki z o.o. to jednak nader istotna kwestia, dlatego wybierając biuro rachunkowego, któremu zlecimy jej prowadzenie należy zwrócić szczególną uwagę na jego kompetencje, doświadczenie, certyfikację oraz ubezpieczenie.

Należy mieć na uwadze, że za błędy w firmowych rozliczeniach konsekwencje ponosi przedsiębiorca, bez względu na to kto wykonał te czynności. Polisa ubezpieczeniowa daje podstawę do ubiegania się o odszkodowanie w razie jakichkolwiek uchybień ze strony biura.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments