Księgowość firmy Kraków

Nie wiesz czym jest księgowość, jakie mamy formy księgowości i kto jest zobowiązany do jej prowadzenia?Wystarczy zatem, że poświęcisz trochę czasu, a wszystko stanie się jasne.
Zacznę od istoty księgowości, która jest ewidencjonowaniem zdarzeń gospodarczych zaistniałych w przedsiębiorstwie w zależności od prowadzonej działalności w Księdze Handlowej, bądź w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów. Wszystkie operacje należy zapisywać, pamiętając o zasadzie systematyczności, chronologiczności i dokładności.
Księgowość dzieli się na:
  1. Pełną – do jej prowadzenia zobowiązane są podmioty gospodarcze posiadające osobowość prawną, czyli m.in. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne, a także pozostałe spółki, które przekroczyły limit, czyli wartość ich przychodów była większa niż 1 200 000 EURO.
  2. Uproszczoną – korzystają z niej spółki, które zakwalifikowane są do małych podatników. Do uproszczonych form zalicza się:
  • Kartę Podatkową.
  • Ryczałt od Przychodów Ewidencjonowanych.
  • Księgę Przychodów i Rozchodów.
Małe znaczenie ma siedziba firmy. Nie ważne czy będzie to księgowość firmy Kraków, Warszawa, Opole, Wrocław, gdyż cena będzie zawsze taka sama i konieczne będzie spełnienie tych samych zasad. Księgowość firmy Kraków, Warszawa, Opole, Wrocław – to Ty i Twoja firma.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments