Księgowość uproszczona

0
(0)

Księgowość uproszczona to przywilej niewielu firm, a także spore ułatwienie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ten system rachunkowości jest prosty i łatwy do prowadzenia. Do zajmowania się księgowością uproszczoną nie jest potrzebna duża wiedza księgowa, która istotnie się przydaje ani większe doświadczenie, które warto posiadać.

Księgowość uproszczona w firmach prowadzona jest najczęściej w formie KPiR czyli księgi rachunkowej. Jednak można także prowadzić ją za pomocą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub karty podatkowej. Niestety te formy są znacznie rzadziej stosowane, ze względu na liczne wymogi, jakie trzeba spełnić, by móc je stosować. Mimo to są one doskonałym rozwiązaniem dla małych firm, a zwłaszcza dla rzemieślników. Ich prowadzenie nie jest tak kosztowne, jak w przypadku pełnej rachunkowości.

Możliwość prowadzenia uproszczonej rachunkowości dotyczy spółek jawnych, partnerskich, cywilnych oraz jednoosobowych przedsiębiorstw prywatnych. Niestety przedsiębiorstwa te nie mogą korzystać z tego przywileju, jeżeli przekroczą limit prowadzenia ksiąg rachunkowych. W tym czasie muszą obowiązkowo rozpocząć prowadzenie księgowości w formie księgi rachunkowej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments