Kupno rocznej spółki kapitałowej

0
(0)

Istnieją dwa rodzaje spółek kapitałowych: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne. Spółki kapitałowe są spółkami najczęściej wykorzystywanymi do prowadzenia dużych przedsiębiorstw, co nie oznacza, że np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być prowadzona na mniejszą skalę.

Każdą spółkę kapitałową może założyć jedna lub więcej osób. Wybór spółki kapitałowej może być korzystny przede wszystkim ze względu na skierowanie odpowiedzialności za zobowiązania na spółkę, nie na samych wspólników/akcjonariuszy.

Zainteresowanych założeniem spółki kapitałowej, często interesuje kupno gotowej spółki. Rozwiązanie to pozwala na ominięcie procesu rejestracji i zapewnia gotowy podmiot bez żadnych wad prawnych, który z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego zyskuje osobowość prawną. Może on we własnym imieniu zaciągać zobowiązania, nabywać prawa, pozywać i być pozywana, starać się o kredyt na uruchomienie działalności. Uzyskanie kredytu będzie tym łatwiejsze o ile przedsiębiorcy zdecydują się na kupno rocznej spółki kapitałowej, ponieważ spółki ze stażem są bardziej wiarygodne dla instytucji finansowych.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments