Numer NIP spółki z o.o.

0
(0)

Numer NIP jest identyfikatorem podatkowym dla podatników prowadzących działalność gospodarczą. Nadanie numeru NIP dokonywane jest dzięki złożeniu zgłoszenia identyfikacyjnego przy użyciu Centralnego Rejestru Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników.

Osoby fizyczne, które rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej podlegają wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczego, składają zgłoszenie identyfikacyjne w ramach wniosku o wpis do CEIDG (formularz CEIDG-1). CEIDG ma obowiązek przesłać dane zawarte w zgłoszeniu do urzędu skarbowego wskazanego przez podmiot gospodarczy. Osoby fizyczne, które rozpoczynają działalność gospodarczą, ale nie podlegają wpisowi do CEIDG zgłoszenie o nadanie numeru NIP składają za pomocą formularza NIP-7 wraz z wymaganymi załącznikami. Można to zrobić zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej.

Przedsiębiorcy, którzy podlegają wpisowi do KRS, m.in. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, składają zgłoszenie na formularzu NIP-2 z załącznikami. Podobnie jak numer NIP spółki z o.o. wymagane są numery KRS i REGON, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Nadany Numer NIP spółki z o.o. jest podstawą do prowadzenia przedsiębiorstwa.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments