Odmowa rejestracji w VAT

0
(0)

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące rejestrowania oraz wyrejestrowania spółek jako podatnika VAT. Zmianie ulegnie m.in ustawa o podatku od towarów i usług. Wprowadzenie nowych przepisów ma na celu lepszą weryfikację podmiotów starających się o uzyskanie wpisu do rejestru oraz tych już zarejestrowanych. Zmiany są spowodowane przede wszystkim chęcią zmniejszenia oszustw podatkowych.

Wprowadzona zostanie m.in kaucja rejestracyjna, której wpłacenie będzie warunkiem koniecznym do dokonania rejestracji, odmowa rejestracji w VAT oraz możliwość wyrejestrowania podatników VAT z tego rejestru.

Kaucja rejestracyjna będzie dotyczyć podmiotów, u których będzie występowało ryzyko pojawienia się zaległości podatkowych. Decydować o tym będzie naczelnik Urzędu Skarbowego. Organ ten także będzie pobierał kaucję i ustalał jej wysokość. Odmowa rejestracji w VAT będzie dotyczyć jednostek, z którymi nie będzie można się skontaktować bądź są fikcyjne. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT odbędzie się wtedy, gdy tak jak w przypadku odmowy nie będzie kontaktu z jednostką lub okaże się, że firma ta nie istnieje.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments