Odpowiedzialność biura księgowego

Decydując się powierzyć księgowość swojej firmy wykwalifikowanym jednostkom, warto przeanalizować wady i zalety zarówno etatowego zatrudnienia księgowego, jak i skorzystania z usług biura rachunkowego.

Księgowy to idealne rozwiązanie dla dużych firm, które wymagają nieustannego monitorowania sytuacji przedsiębiorstwa. Atutem tego wariantu jest możliwość ciągłego badania firmowej dokumentacji, a także szansa na szybką interwencję w razie wystąpienia jakiś problemów. Niestety jest to opcja o wiele bardziej kosztowna niż usługi biura rachunkowego, gdyż wiąże się z koniecznością opłacenia składek związanych z etatem księgowego, a także wyposażeniem jego miejsca pracy.

Zasadniczą zaletą drugiego wariantu jest odpowiedzialność biura rachunkowego. Bierze ono pełną odpowiedzialność za prowadzone przez siebie rozliczenia i tym samym w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, to właśnie biuro rachunkowe obarczone jest konsekwencjami z tego tytułu, w przypadku pracy księgowego pełną odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca. Biuro księgowe skupia kadrę wykwalifikowanych oraz doświadczonych pracowników, co bezpośrednio odbija się na jakości świadczonych usług.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments