Odpowiedzialność wspólników spółki z o.o.

0
(0)

Ograniczona odpowiedzialność wspólników spółki z o.o. stanowi najważniejszą i najbardziej charakterystyczną cechę tej formy prawnej działalności. Dla udziałowców jest to duża zaleta. W przypadku kiedy spółka będzie musiała spłacić swoje zobowiązania, wspólnicy nie odpowiadają całym swoim majątkiem osobistym, lecz tylko sumą jaką wnieśli zakupując udziały. Stawia ich to w bardzo wygodnej sytuacji.

Odpowiedzialność wspólników spółki z o.o. jest określona w jej umowie, poprzez zapis posiadanych udziałów przez poszczególnych udziałowców. Warto więc stać się wspólnikiem, którzy mogą otrzymywać część zysków wypracowanych przez firmę, a jednocześnie nie martwić się o nasz osobisty majątek.

Warto więc nie tylko nabyć udziały, lecz także założyć taką spółkę. Jeżeli nie chce się dzielić własnością przedsiębiorstwa z nikim innym, można zdecydować się na jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Posiada się wtedy pełną władzę i ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Jeżeli chcesz taką działalność zarejestrować, zgłoś się do naszej firmy – pomożemy.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments