Opłata za zmianę PKD spółki w KRS

Wszelkie zmiany powstałe w spółce wymagają natychmiastowej aktualizacji w rejestrze przedsiębiorców. Tylko bieżąca aktualizacja pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie Krajowego Rejestru Sądowego. Po złożeniu odpowiedniego wniosku sąd rejestrowy w terminie 3 dni powinien zawiadomić pozostałe urzędy o zaistniałej zmianie. Natomiast na rejestrację zmian ma aż 14 dni o ile nie wykryje żadnych błędów i braków. Ile wynosi opłata za zmianę PKD?

Opłata za zmianę PKD spółki w KRS zależy od kilku czynników, jest to m.in. rodzaj prowadzonej działalności, forma wykonywanych świadczeń/sprzedawanych towarów oraz rodzaj rejestru w jakim spółka została wpisana. W bardzo wielu przypadkach opłata za zmianę PKD spółki w KRS wynosi 250 zł. Mając na myśli Rejestr Stowarzyszeń lub innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji to koszty zmian wahają się na poziomie 150 zł.

Tylko w jednym przypadku podmiot gospodarczy nie jest zobowiązany opłacać zmiany, mowa tu o Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w aktualizacji danych w Krajowym Rejestrze Sądowym, skorzystaj z naszych usług doradczych. Świadczymy również usługi aktualizacji danych spółki, zajmując się kompleksowo przeprowadzaniem całego procesu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments