Procedura rejestracji działalności gospodarczej

0
(0)

Procedura rejestracji działalności gospodarczej w przypadku spółki z o.o. wygląda następująco:

Złożenie wniosku o wpis do KRS (Krajowego Rejestru Sądowego). Dzięki tym działaniom spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymuje miano osoby prawnej, w której charakterystyczną cechą jest ograniczona odpowiedzialność wspólników. Dzięki temu nie odpowiadają oni za ewentualne zobowiązania spółki swoim prywatnym majątkiem.
Złożenie wniosku o nadanie numeru REGON ( Rejestr Gospodarki Narodowej) w Urzędzie Statystycznym. Jest to 9-cyfrowy kod mający na celu identyfikację właściciela.
Złożenie wniosku o nadanie numery NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) w Urzędzie Skarbowym. Służy do identyfikacji podatników w Polsce.

Po wykonaniu tych czynności procedura rejestracji działalności gospodarczej jest bliska końcu. Podczas składania dokumentów główny nacisk zostaje położony na poprawność oraz realność zawartych w nim informacji. Cały proces wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz w niektórych przypadkach nerwów. Tego wszystkiego można sobie oszczędzić. Wystarczy sięgnąć po naszą pomoc. Zajmiemy się tymi czynnościami zdecydowanie szybciej. Zapraszamy do kontaktu.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments