Proces zakładania firmy

0
(0)

Proces zakładania firmy jest uzależniony od wybranej formy działalności gospodarczej. Najłatwiej jest założyć jednoosobową działalność. Nie jest to zawsze korzystne. Sprawdza się w przypadku małych przedsiębiorstw. Dużo lepszym sposobem prowadzenia działalności są spółki. Poprzez wspólne oświadczenie woli wspólnicy łączą się lub swoje kapitały w celu osiągnięcia zysku z działalności gospodarczej.

Proces zakładania firmy jako spółki, zaczyna się od spisania umowy. Niektóre formy wymagają by była ona w postaci aktu notarialnego. Ważnym również etapem jest zebranie kapitału. Spółki takie jak akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością lub komandytowo-akcyjna maja ściśle określony kapitał początkowy. Po zakończeniu tych czynności należy udać się do organów zajmujących się rejestracją działalności gospodarczej. Może być to gmina (ale tylko w przypadku spółki cywilnej) lub Krajowy Rejestr Sądowy (dla pozostałych spółek).

Jeżeli nie chcesz sam zająć się zakładaniem swojej firmie to powierz to naszym specjalistom. Zapraszamy do kontaktu. Poznaj naszą ofertę i podejmij współprace.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments