Prowadzenie spółki z o.o.

0
(0)

Prowadzenie spółki z o.o., chociaż nie jest łatwe to niesie z sobą szczególnie ważną, w dzisiejszych czasach korzyść. Mowa tu o ograniczonej odpowiedzialności majątkowej wspólników. Jest to dlatego ważne, gdyż chroni wspólników, a dokładnie ich majątek, przed odpowiedzialnością za zobowiązania spółki. Oczywiście nie całkowicie, gdyż przedsiębiorcy ryzykują, ale tylko kwotą wkładów wniesionych do spółki.

Niestety mimo tej ogromnej zalety, prowadzenie spółki z o.o. ma też swoje wady. Jedną z nich jest koszt prowadzenie pełnej rachunkowości. Przedsiębiorcy nie powinni się tym osobiście zajmować dlatego, że nie mogliby się skupić w pełni na zarządzaniu firmą. Koszt własnej księgowej jest bardzo duży. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług biur rachunkowych, gdyż w porównaniu do kosztów zatrudnienia staje się znacznie tańszą opcją.

Prowadzenie spółki z o.o. wiąże się jeszcze z jedną wadą – podwójnym opodatkowaniem. Jest to zjawisko charakterystyczne dla wszystkich typów przedsiębiorstw, które umożliwiają, ograniczenie odpowiedzialności majątkowej wspólników. Sposobów na zmniejszenie szkodliwości tej sytuacji jest kilka. Jednym z najlepszych jest utworzenie spółki z o.o. komandytowej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments