Rejestracja spółek w rejestrze VAT 2020

0
(0)

Jeżeli zamierzasz prowadzić działalność, to pewnie zastanawiasz się nad dwoma wyjściami – założyć firmę samemu, czy dokonać zakupu gotowej spółki.

W pierwszym przypadku przedsiębiorca musi się liczyć z formalnościami związanymi ze spisaniem umowy w formie aktu notarialnego lub elektronicznie przez tryb S24 i z użyciem gotowego wzorca formularza, a następnie przesłaniem wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego. Ponadto w niektórych przypadkach, jeżeli właściciel firmy zdecyduje się na sprzedaż towarów lub usług to zobowiązany jest dodatkowo złożyć wpis do rejestru VAT.

Korzystniejszą opcją jest zakup gotowej spółki. Powodem jest m.in. skrócony czas procedury – w ciągu jednego dnia nabywamy podmiot gospodarczy, który ma spisaną umowę, opłacony minimalny kapitał zakładowy, posiada wszelkie numery niezbędne do prowadzenia biznesu.

Rejestracja spółek w rejestrze VAT 2020 świadczona przez specjalistów pozwala klientowi przede wszystkim na oszczędność czasu – zewnętrzna firma wyręczy przedsiębiorcę w całym procederze. Usługa może polegać na sprzedaży gotowej jednostki gospodarczej posiadającej już wszelkie numery i wpisy m.in do VAT, lub pomocy w uzyskaniu tytułu podatnika dla działalności, która została utworzona wcześniej przez jej właściciela.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments