Coraz więcej słyszy się na temat spółki komandytowej. Dlaczego? Już mówię. Forma ta charakteryzuje się tym, iż organ spółki podzielony jest na dwa rodzaje wspólników. Pierwszym są komplementariusze, którzy odpowiadają za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem osobistym. Drugim są komandytariusze, którzy spłacają zadłużenia tylko do kwoty komandytowej, czyli wartości wniesionych przez siebie udziałów.
Kolejnym plusem tej formy działalności gospodarczej jest nieskomplikowany proces zakładania. Pierwszy etap to rejestracja spółki komandytowej w KRS poprzez złożenie wniosku KRS-W1 oraz innych niezbędnych dokumentów. Obowiązek wypełnienia tego zadania spoczywa na komplementariuszach.
Jednakże jednym mankamentem jest fakt, iż umowa spółki wymaga aktu notarialnego. Co wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.
Rejestracja spółki komandytowej w KRS może przysporzyć problemów nawet doświadczonym przedsiębiorcom. Dlatego w niektórych przypadkach warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się tymi czynnościami zawodowo. Zachęcamy do kontaktu oraz poznania szczegółów jak przebiega rejestracja spółki komandytowej w KRS.