Rejestracja spółki z oo przebieg procesu

0
(0)

Przed rozpoczęciem prowadzenia działalności spółki należy zapoznać się z dwiema możliwościami jej założenia. Jedną z nich jest możliwość rejestracji za pośrednictwem formularza udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości on-line, a drugą tradycyjna forma rejestracji(spotkanie osobiście w naszym biurze).

Spółkę może założyć zarówno jedna jak i większa liczba osób. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy, która w tradycyjnej formie, występuje w postaci aktu notarialnego.W takiej umowie muszą zostać zawarte kolejne punkty: nazwa oraz siedziba spółki, jej czas trwania. Należy także określić wysokość kapitału zakładowego, przedmiot działalności spółki, który musi być zgodny z Polską Klasyfikacją Działalności i liczbę wraz z wartością nominalną udziałów poszczególnych wspólników. W takiej umowie zawiera się również zasady, na jakich spółka ma działać na zewnątrz oraz jakie organy wchodzą w jej skład(Rada Nadzorcza, Komisja Rewizyjna, Zgromadzenie Wspólników, zarząd wraz z liczebnością). Zgromadzenie Wspólników – naczelny organ zajmujący się ustanawianiem uchwał. Do zadań Zarządu należy kierowanie i zajmowanie się bieżącymi sprawami oraz reprezentowanie spółki w organizacji. Gdy umowa zostanie już podpisana, wtedy mamy do czynienia ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji (art. 161 § 1 KSH). Od chwili podpisania umowy, Zarząd ma 6 miesięcy na wpisanie spółki do KRS, w przypadku nie spełnienia tego warunku umowa zostaje unieważniona.

Kolejnym krokiem jest przesłanie kompletu danych potrzebnych do rejestracji. Koniecznym dokumentem jest: wniosek rejestrowy z podpisami wszystkich członków Zarządu, 2 egzemplarze umowy, dowody uiszczenia opłat, poświadczone notarialnie wzory podpisów członków Zarządu, lista wspólników, wszystkie formularze do urzędu skarbowego i GUS, dowód ustanowienia organów spółki. Należy także pamiętać o opłacie wynoszącej 500 zł za wpis do KRS oraz 100 zł za za obligatoryjne ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Rejestracja spółki z oo przebieg procesu trwa od 3 do max. 7 dni. Zapewniamy, że w naszym biurze dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej umożliwić Państwu podjęcie działalności gospodarczej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments