Spółka z o.o. księgowość

0
(0)
Spółka z o.o. księgowość – dość częsty temat, wynikający z tego, że spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są coraz bardziej rozpowszechnione. Jak wiadomo prowadzenie księgowości jest obowiązkowe, stąd pojawiają się takie tematy. 
Spółka z o.o. zobowiązana jest podobnie, jak spółka akcyjna do prowadzenia pełnej księgowości, w pełni sprawdzalnej przez organy kontrolne. Prowadzona jest formie ksiąg handlowych. Zapisy operacji gospodarczych w jednostce prowadzone są na kontach księgowych z zastosowaniem reguły podwójnego zapisu. Zasada ta oznacza, że dane zdarzenie gospodarcze, wyrażone kwotowo, należy zapisać na dwóch kontach po przeciwnych stronach w tej samej wartości.  
Prowadzenie tej metody rachunkowości finansowej nie jest łatwe, potrzebna jest spora wiedza z zakresu księgowości. Dlatego nie raz zleca się jej prowadzenie, wyspecjalizowanym w tym biurom rachunkowym. Jest to wygodniejsze i na ogół tańsze. Czemu nie skorzystać? Jeżeli to zrobimy temat “spółka z o.o. księgowość”, nie będzie już zmartwieniem. 

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments