Sprawozdanie finansowe 2022

0
(0)

Sprawozdanie finansowe stanowi zestawienie liczbowe i uzupełniające informacje opisowe przedstawiające sytuację finansową przedsiębiorstwa wyrażoną w pieniądzu.

Sprawozdanie finansowe 2022 musi zostać sporządzone przez firmy prowadzące księgi rachunkowe (pełna księgowość) po zakończeniu roku obrotowego i zamknięciu ksiąg rachunkowych. Sprawozdanie wraz z dodatkowymi dokumentami (bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa) daje możliwość szerokiego spojrzenia na firmowe finanse z kilku perspektyw.

Bilans pokazuje jaki firma posiada majątek czy jej sytuacja jest stabilna a ona bogata lub biedna. Rachunek zysków pokazuje jakimi środkami obraca w tym okresie. Informacja dodatkowa opisuje pozostałe części niewynikające z bilansu i rachunku.

Sprawozdanie powinno zostać sporządzone przez samodzielnego księgowego lub biuro rachunkowe, co da gwarancję poprawności zapisów. Przygotowane, zatwierdzone i podpisane sprawozdanie kierownik, pełnomocnik albo osoba upoważniona powinna złożyć w KRS i KAS

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej usługi sprawozdanie finansowe 2022.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments