Udziały spółki z o.o.

0
(0)

W spółce z o.o. skład członków może zmieniać się stosunkowo często. Wszystko zależy od udziałowców, którzy chcąc wejść w działalność zakupują udziały spółki z o.o. i przyczyniają się do zwiększenia efektywności prowadzonej działalności gospodarczej.

Każdy udziałowiec zaraz po zawarciu umowy posiada prawo do udziału w walnym zgromadzeniu oraz zabrania w niej głosu, otrzymania części zysku wypracowanego przez przedsiębiorstwo, nadzoru spółki oraz zbycia swoich udziałów.

Udziały spółki z o.o. mogą być podzielne oraz niepodzielne i jak mówi art. 180 i nast. k.s.h. ich zbycie może zostać ograniczone przez właścicieli spółki tylko pod warunkiem, iż zostało to zawarte w umowie. W sytuacji zbycia udziałów zarząd zobowiązany jest sporządzić nową listę wspólników oraz dokonać wszelkich aktualizacji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Każdy udziałowiec zakupując udziały spółki z o.o. wpisywany jest w odpowiednią księgę, która prowadzona jest przez zarząd oraz posiada niezbędne informacje odnośnie danych osobowych, miejsca zamieszkania, liczby nabytych udziałów oraz ich wartości.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments