Udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością są emitowane w celu zebrania potrzebnego jednostce gospodarczej kapitału stanowiącego istotną część tej formy prowadzenia biznesu.
Posiadacze udziałów stają się wspólnikami, z racji czego przysługują im różne prawa m.in.: możliwość brania udziału w zgromadzeniach wspólników, zabierania głosu podczas ich trwania, prawo do części zysku wypracowanego przez spółkę, uprawnienie do kontrolowania działalności spółki. Prawa osób posiadających udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością określa umowa spółki.

Zakup udziałów może być też formą inwestycji. Nabywając te papiery wartościowe, lokuje się posiadane środki finansowe w zamian za co można spodziewać się przychodów pochodzących z zysku spółki. Jeżeli będzie się chciało odzyskać pieniądze przeznaczone na zakup udziałów, można je zbyć. Zasady dotyczące ich zbywania zostają określone w umowie spółki. Przed dokonaniem tej czynności warto więc zapoznać się z tymi informacjami.

Posiadane udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością mogą przynosić wiele korzyści. Można nabyć je przez np. zakup gotowej spółki z o.o.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments