Utworzenie spółki komandytowej

0
(0)

Spółka komandytowa to taka forma prawna działalności gospodarczej, którą zakładają co najmniej dwie osoby fizyczne lub prawne. Jedna z nich nazywana jest komplementariuszem, zaś druga komandytariuszem. Komplementariusz jest członkiem aktywnym. Reprezentuje spółkę na zewnątrz i zajmuje się jej sprawami. Komandytariusz wnosi wkład pieniężny.
Utworzenie spółki komandytowej w obecnym 2015 roku jest o wiele prostsze, niż odbywało się to w latach poprzednich. Od stycznia jest możliwość rejestracji spółki komandytowej drogą elektroniczną. To bardzo duże ułatwienie. Pomysł ustawodawców o takiej możliwości zaczerpnęli od tego, że istniała już możliwość rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet. Cieszył się taki sposób bardzo dużą popularnością.
Oczywiście istnieje także forma tradycyjna, gdzie osobiście zanosi się wszystkie dokumenty, a umowę spółki należy należy podpisać w formie aktu notarialnego.

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na utworzenie spółki komandytowej. Nasi specjaliści z tej dziedziny pomogą w dokonaniu wszelkich formalności.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments