Zakładanie firmy przez internet

0
(0)

Przedsiębiorca, który pragnie założyć swoją własną działalność gospodarczą ma do wyboru jedną spośród wielu form prawnych przedsiębiorstw. Jedną z nich są spółki. Najczęściej zakładaną jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ posiada wiele licznych zalet. Główna z nich to ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania wobec wierzycieli. Nie muszą oni ryzykować własnym majątkiem. To bardzo duża korzyść.

Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na formę jaką jest spółka z o.o. ma dwie możliwości jej rejestracji. Zakładanie firmy przez internet to pierwsza z nich. Jest stosunkowo prosta. Można w niej rozpocząć prowadzić działalność gospodarczą już po kilku dniach. Taki proces jest także tańszy, gdyż nie wymaga wizyty u notariusza. Aby założyć swoją spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet, należy zalogować się do specjalnego systemu, który został udostępniony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W tym celu należy użyć bezpiecznego podpisu elektronicznego.
Drugą formą jest tradycyjna rejestracja spółki. Trzeba czekać dłużej, a także kosztuje więcej. Niezależnie od formy obie działalności działają na takich samych zasadach określonych w Kodeksie Spółek Handlowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej. Pomożemy przejść przez cały proces biurokracji.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments