Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to proces nie łatwy. Wymaga od nas ogromnego zaangażowania i poświęcenia naprawdę dużej ilości czasu. Ale naprawdę warto! Spółka z o.o. to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów działalności gospodarczej. Nie bez przyczyny tak jest. Spółka ta posiada bowiem wiele zalet, które czynią ją atrakcyjną dla przedsiębiorców.

Proces zakładania spółki z o.o. rozpoczynamy od zawarcia umowy pomiędzy wspólnikami. Umowa ta musi być zawarta w formie aktu notarialnego i musi obowiązkowo określać przedmiot działalności spółki, jej siedzibę oraz nazwę, wysokość kapitału zakładowego oraz wartość nominalną udziałów objętych przez poszczególnych wspólników. Brak któregokolwiek elementu może powodować nieważność zawiązania spółki. Nie zapominajmy więc o tym.

Po zawarciu umowy należy udać się do sądu rejestrowego i tam złożyć wszystkie potrzebne dokumenty. Obowiązkowo musimy dostarczyć wniosek rejestrowy na urzędowym formularzu KRS-W3, wraz z załącznikami dotyczącymi wspólników spółki, przedmiotu działalności i osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu ( KRS-WE, KRS-WM i KRS-WK ). Do wniosku trzeba dołączyć także dwa egzemplarze umowy spółki z o.o. oraz oświadczenia członków zarządu, że wkłady na pokrycie kapitału zakładowego zostały w całości pokryte. Sąd może poprosić także o inne dokumenty, które później mamy obowiązek dostarczyć. Nie zapomnijmy także o uiszczeniu wszystkich opłat.

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to proces długi i nie łatwy. Nie warto jednak od razu się poddawać. Teraz istnieje naprawdę wiele możliwości, dzięki którym proces ten stanie się o wiele łatwiejszy. Przede wszystkim jeśli masz jakikolwiek problem, to skontaktuj się z nami. Nasz firma i pracujący w niej specjaliści na pewno szybko je rozwiążą. W naszej ofercie posiadamy zarówno usługę zakładania spółki jak i jej sprzedaży. Wystarczy, że do nas napiszesz, a będziesz miał możliwość szybkiego rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments