W ostatnim czasie dużo słyszy się na temat młodych, ale doświadczonych przedsiębiorców, którzy decydują się na założenie spółki handlowej zwykle w postaci spółki z o.o bądź komandytowej. Częstym wyborem jest spółka z o.o., ponieważ jak sama nazwa mówi, wspólnicy dysponują ograniczoną odpowiedzialnością tzn., że nie odpowiadają za zobowiązania własnym majątkiem osobistym. A co więcej. Należy pamiętać również o tym, że forma ta posiada osobowość prawną.
W przypadku etapu zakładania trzeba wiedzieć iż ważną rzeczą jest spisanie umowy przez wspólników oraz wniesienie odpowiedniego zakładu. Najistotniejszym etapem jest rejestracja spółki w odpowiednich organach. Kolejność jest następująca:
– Złożenie wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego, w celu otrzymania wpisu do Rejestru Przedsiębiorców.
– Zgłoszenie w GUS (Główny Urząd Statystyczny), w celu nadania numeru REGON.
– Zgłoszenie w US (Urząd Skarbowy), w celu złożenia wniosku o nadanie NIP, VAT, VAT EU.
Wykonanie tych czynności zbliża nad do prowadzenia własnej firmy.
Założenie spółki handlowej wiąże się z terminowością i solidnością, tzn., że wszystkie dokumenty muszą być wypełnione poprawnie, a ponadto dostarczone w odpowiednim czasie.
Jeżeli masz jakieś wątpliwości możesz skontaktować się z naszym konsultantem. Zajmujemy się zarówno rejestracją spółki jak i dążymy do tego, aby Nasi klienci byli w pełni zadowoleni z oferowanych usług.