Założenie spółki handlowej

0
(0)

W ostatnim czasie dużo słyszy się na temat młodych, ale doświadczonych przedsiębiorców, którzy decydują się na założenie spółki handlowej zwykle w postaci spółki z o.o bądź komandytowej. Częstym wyborem jest spółka z o.o., ponieważ jak sama nazwa mówi, wspólnicy dysponują ograniczoną odpowiedzialnością tzn., że nie odpowiadają za zobowiązania własnym majątkiem osobistym. A co więcej. Należy pamiętać również o tym, że forma ta posiada osobowość prawną.

W przypadku etapu zakładania trzeba wiedzieć iż ważną rzeczą jest spisanie umowy przez wspólników oraz wniesienie odpowiedniego zakładu. Najistotniejszym etapem jest rejestracja spółki w odpowiednich organach. Kolejność jest następująca:

– Złożenie wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego, w celu otrzymania wpisu do Rejestru Przedsiębiorców.
– Zgłoszenie w GUS (Główny Urząd Statystyczny), w celu nadania numeru REGON.
– Zgłoszenie w US (Urząd Skarbowy), w celu złożenia wniosku o nadanie NIP, VAT, VAT EU.

Wykonanie tych czynności zbliża nad do prowadzenia własnej firmy.

Założenie spółki handlowej wiąże się z terminowością i solidnością, tzn., że wszystkie dokumenty muszą być wypełnione poprawnie, a ponadto dostarczone w odpowiednim czasie.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości możesz skontaktować się z naszym konsultantem. Zajmujemy się zarówno rejestracją spółki jak i dążymy do tego, aby Nasi klienci byli w pełni zadowoleni z oferowanych usług.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments