Założenie spółki komandytowej w 2016

0
(0)

Wprowadzone w 2015 roku zmiany pozwalające na zakładanie spółek komandytowych elektronicznie, nie będą znacznie modyfikowane w 2016 roku. Założenie spółki komandytowej w 2016 roku w trybie on-line tak jak uprzednio będzie się składać z kilku etapów.

W pierwszej kolejności musimy założyć konto na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, na którym znajdziemy również wzorzec umowy spółki. Utworzenie konta dla wspólnika wymaga posiadania podpisu elektronicznego kwalifikowanego za pomocą certyfikatu lub podpis potwierdzonego profilem zaufanym E-PUAP. Uzyskanie podpisu E-PUAP jest bezpłatne. Aby uzyskać podpis należy złożyć wniosek przez Internet i udać się do punktu potwierdzenie tożsamości w celu zakończenia procedury. Wypełniona umowa spółki i inne dokumenty tworzone za pośrednictwem elektronicznego systemu są automatycznie przesyłane do sądu rejestrowego. Wygenerowany wniosek powinien być rozpatrzony w ciągu 24 godzin.

Jak widać samo założenie spółki komandytowej w 2016 roku nie będzie różnić się od rejestracji w 2015 roku. Nowością, która wejdzie z dniem 1 kwietnia 2016 roku będzie możliwość dokonywania zmian w umowie spółki założonej przez Internet. Ustawodawca przewiduje również m.in. możliwość zmiany adresu spółki czy zatwierdzenia sprawozdania finansowego.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments