Zarząd w sp z o.o.

0
(0)

Jedną z możliwości rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności jest założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (w skrócie z o.o.). Jest to forma przedsiębiorstwa, składająca się z jednej lub więcej osób. Wspólnicy odpowiedzialni są, jak sama nazwa wskazuje, za obowiązki firmy w ograniczonym zakresie.

Istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest zarząd w sp z o.o. Zostaje on powołany w celu reprezentacji spółki oraz prowadzenia jej spraw. Zarząd ten, tworzony jest z minimum jednego członka. Może nim być nie tylko jeden ze wspólników, ale także ktoś spoza ich grona. Sam udział w sp z o.o. nie jest przedsięwzięciem ryzykownym, gdyż w razie bankructwa jedyną stratą, jaką ponoszą wspólnicy, jest utrata majątku zainwestowanego na początku założenia spółki. Natomiast w niekorzystnej sytuacji znajduje się zarząd w sp z o.o., gdyż to właśnie on ponosi wszelkie konsekwencje finansowe w razie niepowodzenia firmy. Ponadto wierzyciel może w razie konieczności zasięgnąć po osobisty majątek członka zarządu, aby zaspokoić swoje wierzytelności. Bycie jego członkiem jest więc obciążone dużym ryzykiem, jednakże bez ustanowienia takiego składu, spółka z o.o. nie może zostać zarejestrowana. Członek zarządu może zostać odwołany w dowolnym czasie poprzez uchwałę wspólników, bądź przez uprawniony do tego w umowie podmiot.

Aby zaczerpnąć więcej informacji na temat funkcjonowania spółek z o.o. zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami zamieszczonymi na naszej stronie lub do skontaktowania się z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzią na wszelkie pytania.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments