Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością zajmuje się prowadzeniem bieżących spraw spółki i reprezentowaniem jej. Może składać się on z jednej lub większej liczby osób (w zależności od umowy). Każdemu członkowi zarządu przysługuje mandat, wygasający wraz z dniem, w którym odbyło się zgromadzenie wspólników, na którym zatwierdzono sprawozdanie finansowe za pierwszy rok obrotowy.

Jeżeli zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jest wieloosobowy, to każdy z jego członków ma obowiązek zajmowania się sprawami spółki. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji, gdy choć jeden członek zarządu sprzeciwi się prowadzonym sprawom, wykraczającym poza zakres zwykłych czynności spółki, to wtedy wymagana jest kolejna uchwała zarządu (uchwały zapadają bezwzględną większością głosów).

Prezesowi zarządu przysługują specjalne uprawnienia w kwestii kierowania pracami zarządu. Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada przed wierzycielami spółki w momencie nieuregulowania zobowiązań.
Warto zauważyć, że bycie członkiem zarządu wiążę się także z dużą odpowiedzialnością, nie tylko cywilną, karną, ale także podatkową.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments