Zarządzanie spółką komandytową leży w kompetencji komplementariusza. Jest to jeden z dwóch wspólników należący do organów, który za ewentualne zobowiązania wobec wierzycieli odpowiada całym swoim majątkiem osobistym. Drugim wspólnikiem jest komandytariusz odpowiadający za zadłużenia tylko do wniesionej przez siebie kwoty komandytowej.
Aby zarządzanie spółką komandytową było w pełni efektywne oraz takie jakie sobie wymarzyliśmy, wystarczy tylko wiedzieć jak podejść do całej sprawy. Wszystkie prawa oraz obowiązki wspólników nie tylko w przypadku spółki komandytowej, ale i również innych spółek handlowych zawarte są w Kodeksie Spółek Handlowych, który reguluje je i ustanawia. Zarządzanie spółką komandytową nie opiera się wyłącznie na wiedzy na temat Kodeksu, ale i również ważna jest wiedza z działu rachunkowość oraz prawa.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w księgowaniu swoich operacji gospodarczych bądź liczysz na porady prawne, możesz skontaktować się z nami, a przyszłym przedsiębiorcą możemy pomóc w rejestracji spółki.