Zdobycie pozwolenia na pracę

0
(0)

Cudzoziemiec, który zechce pracować w Polsce, musi posiadać odpowiednie zezwolenie. Jego organizacją musi zająć się pracodawca, u którego obcokrajowiec ma być zatrudniony. W jaki sposób odbywa się zdobycie pozwolenia na pracę?

Organem wydającym takie pozwolenie jest wojewoda odpowiadający miejscu zamieszkania wnioskodawcy. Starając się o uzyskanie zezwolenia, pracodawca musi wykazać, że nie jest w stanie zaspokoić braków w kadrach, zatrudniając pracowników miejscowych. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego tzw. test rynku pracy. Takie uzasadnienia nie są jednak wymagane za każdym razem – zezwolenia dotyczące niektórych stanowisk są wydawane bez przeprowadzenia testu.

Podmiot starający się o zdobycie pozwolenia na pracę dla cudzoziemca, nie musi osobiście zajmować się wszystkimi procedurami. Jedną z możliwości jest skorzystanie z usług firmy która oferuje pomoc w uzyskaniu takiego dokumentu. Jeśli pracodawca chce przekazać obowiązek taki, jak np. skompletowanie dokumentów lub złożenie niezbędnych wniosków w urzędach osobom wykwalifikowanym to może wybrać spośród różnorodnych ofert. Ważne, by wybrał osoby o odpowiednim poziomie wiedzy i doświadczenia, które dopilnują wszystkich procedur i zadbają o wysoki poziom usług.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments