Zmiana członków zarządu spółki z o.o.

0
(0)

Według zasady członków zarządu spółki powołuje Zarząd Wspólników, chyba że inaczej mówi umowa spółki. W takim wypadku członków zarządu spółki mogą powoływać np. osoby trzecie, wspólnicy lub organy spoza spółki.
Co w wypadku, gdy konieczna jest zmiana członków zarządu spółki z o.o.?
Należy zaznaczyć, że każda spółka musi być wpisana do KRS. Każda zmiana wpisu w rejestrze KRS kosztuje ok. 200,00 zł.
Zmiana członków zarządu spółki z o.o. zwykle nie przynosi problemów.

Jeśli chodzi o powołanie członka to należy pamiętać, że może go łączyć ze spółką również inny stosunek, nie tylko organizacyjny. Stosunki te nie łączą się ze sobą. Kolejną ważną sprawą jest fakt, że nie powołuje się członka zarządu w akcie notarialnym umowy spółki.
Gdy mówimy o odwołaniu, to jeśli członka zarządu odwołuje Zgromadzenie Wspólników, to musi to zrobić uchwałą i odwołanie następuje z dniem podjęcia uchwały. Uzasadnienie odwołania nie jest konieczne. Odwołanemu nie przysługuje odwołanie do sądu, chyba że jest on wspólnikiem.
Zmiana członków zarządu spółki z o.o. spowodowana przez rezygnacje różni się od odwołania tym, że członek odwołany może zarówno uczestniczyć w Zgromadzeniu Wspólników, gdzie ma mu zostać udzielone absolutorium, jak i brać udział w przygotowaniu sprawozdania zarządu z jego działalności, a członek, który złożył rezygnacje NIE może brać już udziału w przygotowaniu sprawozdania.

Nasza firma chętnie pomoże w takiej zmianie oraz zrobi każdą potrzebną aktualizację. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments