Cały koszt rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Chcesz rozpocząć własną działalność gospodarczą? Pragniesz w związku z tym ograniczyć swoją odpowiedzialność majątkową? Jeżeli tak, to idealną formą prawną dla Twojego przedsiębiorstwa będzie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością!

Chociaż spółka z o.o. jest doskonałą formą do prowadzenia działalności gospodarczej, to jej założenie wiąże się z nieco wyższym kosztem, niż w przypadku pozostałych firm. Cały koszt rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zamyka się w kilku tysiącach złotych. Być może jest to duża kwota, lecz należy pamiętać o tym, że dzięki tej spółce można bardzo bezpiecznie prowadzić firmę, nie martwiąc się o swój prywatny majątek.

Na cały koszt rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wpływa w dużej mierze taksa notarialna, zależna od wysokości wnoszonego do spółki kapitału. Poza tą opłatą, rejestracja spółki z o.o. wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty sądowej za:
– wpis do Rejestru Przedsiębiorstw,
– ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Poza tymi najważniejszymi opłatami należy mieć na uwadze opłaty za sporządzenie odpisów od aktu notarialnego czy opłatę za udzielenie pełnomocnictwa.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments