Co potrzeba do założenia firmy?

0
(0)

Sporo osób, które stoją u progu decyzji związanej z założeniem własnego podmiotu gospodarczego zadaje sobie pytanie – “co potrzeba do założenia firmy?”. Wszystko zależy od metody, jaką chcą oni zarejestrować własny podmiot działalności gospodarczej.

Aktualnie istnieją trzy sposoby na stanie się właścicielem podmiotu gospodarczego: tradycyjny proces rejestracji, rejestracja za pośrednictwem Internetu oraz zakup gotowego podmiotu. Dzisiaj skupimy się jednak na tradycyjnym procesie rejestracji podmiotu gospodarczego.

Co potrzeba do założenia firmy metodą tradycyjną? Należy przede wszystkim uzbroić się w dobry długopis i wygodne buty. Dlaczego? Żeby założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób tradycyjny należy wypełnić kilka różnych wniosków i formularzy oraz odwiedzić odpowiednie urzędy. Warto dodać, że metoda ta jest dość kosztowna, ponieważ umowa zawarcia spółki jest tu zawierana w formie aktu notarialnego,więc należy doliczyć koszty taksy notarialnej, której nie da się w tym przypadku ominąć.

Podsumowując – co potrzeba do założenia firmy? W tym przypadku głównie cierpliwości i dobrych chęci, no i oczywiście pomysłu na biznes.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments