E-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP

0
(0)

E-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP może pomóc załatwić wiele spraw urzędowych. Jest on równoważny z podpisem odręcznym i jest on honorowany w zasadzie przez wszystkie instytucje administracji publicznej w naszym kraju.

Można posłużyć się nim w czasie rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji czy podczas rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Posługują się nim również osoby starające się o przyznanie im dofinansowania w postaci dotacji unijnej, koncesji czy zezwolenia. Wkrótce będzie on również niezbędny do zarejestrowania podmiotu gospodarczego w ministerialnym systemie online.

E-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP nie trudno jest uzyskać, jest on również darmowy. Wymaga jednak założenia konta w odpowiednim systemie, złożenia elektronicznego wniosku oraz udania się do jednego z punktów, w którym dokonuje się weryfikacji danych wprowadzonych do wniosku, na podstawie dowodu osobistego oraz potwierdzenia tożsamości osoby starającej się o założenie dla niej profilu.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments