Faktura za usługi księgowe

0
(0)

Faktura za usługi księgowe może być różna w zależności od pobieranych usług. Rozróżnia się fakturę za usługi cykliczne i jednorazowe lub kilkurazowe.

Należy pamiętać, że w ustawie nie ma określonego momentu, w którym usługę można uznać za wykonaną, zależy to bowiem głównie od jej charakteru.

Za świadczone usługi biuro księgowe ma obowiązek wystawienia faktury. Jest to między innymi księgowanie dokumentów, czy sporządzanie deklaracji VAT.

Momentu wykonania czynności przez biuro nie można jednak utożsamiać z okresem, którego dotyczą księgowane dokumenty.

Wskazać trzeba, że faktura za usługi księgowe, która dokumentuje przebieg jej wykonania, musi zostać wystawiona najpóźniej do 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu wykonania usługi.

Co do zasady obowiązek podatkowy następuje w chwili zakończenia wykonywania usługi. Natomiast, jeżeli przed ich wykonaniem biuro księgowe otrzymano całość lub część zapłaty, zaliczkę, ratę – obowiązek powstaje z chwilą otrzymania tej wpłaty.

Dobre biuro księgowe dokładnie powinno zaznajomić klienta z tematem wystawiania faktur za swoje usługi i służyć dla niego pomocą w razie wątpliwości.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments