Jak działa spółka z o.o.?

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest chętnie wybieraną formą do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Zastanawiasz się jak działa spółka z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową działającą w oparciu o przepisy Kodeksu Spółek Handlowych. Może zostać założona przez jedną lub więcej osób nazywanych wspólnikami. Wspólnicy zobowiązani są do wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego, którego minimalna wysokość wynosi 5 000 złotych. Wkłady pokrywające kapitał zakładowy mogą być wniesione w formie aportu lub w formie pieniężnej. Wspólnicy spółki z o.o. posiadają ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki, dzięki czemu ich osobisty majątek jest chroniony.

Spółka z o.o. może zostać założona w sposób tradycyjny, który charakteryzuje się obecnością notariusza tworzącego umowę spółki w formie aktu notarialnego. Drugim ze sposobów założenia spółki z o.o. jest rejestracja tej działalności przez Internet na specjalnej platformie udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments