Jak założyć spółkę krok po kroku?

0
(0)

Jak założyć spółkę krok po kroku? Kiedy podjęliśmy już decyzję dotyczącą formy, w jakiej chcemy prowadzić swój podmiot gospodarczy, musimy jeszcze dopełnić odpowiednie formalności. Możemy to zrobić na dwa sposoby, tradycyjne oraz online.

Decydując się na metodę tradycyjną, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ trwa on zwykle około tygodnia. Najpierw trzeba się udać do odpowiedniego urzędu i wypełnić wnioski, następnie należy uiścić odpowiednie opłaty.

Jeśli jednak decydujemy się na zakładanie firmy przez Internet – cały proces zamkniemy raczej w ciągu jednej doby. Wniosek on-line możemy tak naprawdę wypełnić o każdej porze dnia, gdziekolwiek jesteśmy, wystarczy dostęp do Internetu. Samo wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut, wystarczy uzupełnić go odpowiednimi informacjami na temat zakładanego przez nas podmiotu. Warto tu zaznaczyć, że rejestracja przedsiębiorstwa on-line jest prawie o połowę tańsza niż w procesie tradycyjnym. Wynika to z braku potrzeby opłacania taksy notarialnej, która w metodzie tradycyjnej jest niezbędna, ponieważ umowa spółki jest sporządzana w formie aktu notarialnego.

Jak założyć spółkę krok po kroku? Najkorzystniej jest to zrobić przez Internet, zyskujemy w ten sposób mnóstwo czasu, a w dodatku ograniczamy wydatki z tym związane.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments