Jak złożyć wniosek do CRBR 2023?

0
(0)

CRBR to instytucja utworzona w Polsce na mocy ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Zgodnie z tą ustawą, CRBR ma za zadanie prowadzenie centralnego rejestru beneficjentów rzeczywistych (osób fizycznych, które faktycznie kontrolują i korzystają z usług danej firmy), który ma pomóc w zwalczaniu prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu.

▶ Zachęcamy do lektury pozostałych artykułów napisanych przez specjalistów ◀
Pomoc w zmianie danych spółki jawnej w KRS
Likwidacja spółki z o.o. S24 2023
Rejestracja spółki deweloperskiej

pomoc w złożeniu wniosku CRBR

Aby złożyć wniosek do CRBR w Polsce, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:
1. Przygotuj niezbędne dokumenty i informacje. Wniosek do CRBR można złożyć tylko za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej CRBR. Konieczne będzie posiadanie podstawowych informacji na temat spółki, w tym jej numeru KRS, NIP i REGON, a także informacji na temat beneficjentów rzeczywistych (osób lub podmiotów, które faktycznie kontrolują spółkę).
2. Zaloguj się na stronie internetowej CRBR za pomocą Profilu Zaufanego ePUAP (elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej) lub za pomocą podpisu elektronicznego.
3. Wypełnij i zatwierdź formularz wniosku online. W formularzu należy wskazać dane spółki oraz informacje o jej beneficjentach rzeczywistych, w tym imię i nazwisko lub nazwę, adres, numer PESEL lub NIP.
4. Podpisz formularz elektronicznie za pomocą Profilu Zaufanego ePUAP lub podpisu elektronicznego.
5. Dokonaj opłaty za wniosek. Opłatę za wniosek można uiścić za pośrednictwem platformy płatniczej dostępnej na stronie internetowej CRBR lub w urzędzie.
6. Prześlij wniosek do CRBR. Po wypełnieniu formularza i opłaceniu opłaty za wniosek, należy go wysłać do CRBR za pośrednictwem formularza online.

Po otrzymaniu wniosku, CRBR ma 14 dni na wprowadzenie danych do rejestru. Jeśli wniosek wymaga uzupełnienia lub poprawy, CRBR może wezwać do tego wnioskodawcę. Po wprowadzeniu danych do rejestru, beneficjenci rzeczywiści danej spółki będą widoczni w CRBR i będą dostępni dla uprawnionych organów i instytucji.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments