Jaki jest koszt założenia spółki z o.o.?

0
(0)

Wszystko niesie za sobą jakieś koszty. Również założenie przedsiębiorstwa. Można więc postawić takie pytanie: jaki jest koszt założenia spółki z o.o., jednej z najpopularniejszych obecnie formy prowadzenia działalności?

Pierwszym etapem jej zakładania jest spisanie umowy. Musi mieć ona formę aktu notarialnego, co wiąże z sobą pierwsze koszty. Wysokość taksy notarialnej i podatku od czynności cywilnoprawnych, uzależniona jest od wielkości zebranego kapitału. Jak wiadomo w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, minimalny kapitał wynosi 5000 złotych. Jest to też dodatkowy koszt, ponoszony przy procesie założenia przedsiębiorstwa. Nie jest to koniec wydatków, podczas rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym, trzeba uiścić opłaty za wpis do Rejestru Przedsiębiorców i ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Do pełnego zakończenia procesu zakładania przedsiębiorstw należy uzyskanie NIP-u i REGON-u, a także zgłoszenie do ZUS. Podczas tego również napotyka się wydatki.

W odpowiedzi na pytanie – jaki jest koszt założenia spółki z o.o. – można powiedzieć różny. Określenie wszystkich wydatków, jakie się ponosi nie jest łatwe, ponieważ w każdym wypadku może być inaczej. Aby uniknąć zawracania sobie głowy rejestracją i ustalaniem jej kosztów, wystarczy skorzystać z firm zajmujących się zakładaniem przedsiębiorstw lub zdecydować się na zakup już gotowej spółki.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
9 lat temu

Przydatny wpis 🙂 Pozdrawiam