JPK V7 od kiedy

0
(0)

JPK V7 od kiedy czynni podatnicy muszą wprowadzić w firmie nowe rozwiązania podatkowe? Jakie przewiduje się kary za niedopełnienie obowiązku przygotowania oraz złożenia nowej struktury pliku JPK?

Od października 2020 roku zacznie obowiązywać nowa forma pliku JPK. Obecnie przygotowywana deklaracja VAT oraz plik JPK_VAT zostaną zastąpione jednym plikiem JPK_V7. Warto podkreślić, że wprowadzane zmiany przez Ministerstwo Finansów mają uszczelnić oraz usprawnić obecny system podatkowy oraz umożliwić sprawniejszą oraz skuteczniejszą weryfikację nieprawidłowości w przesyłanych plikach JPK.

Istotnie należy zaznaczyć, że przedsiębiorcy, który nie dostosują się do nowych przepisów podatkowych powinni liczyć się konsekwencjami na gruncie przepisów kodeksu karno-skarbowych oraz karą pieniężną w wysokości 500 zł.

Współpraca z naszym biurem rachunkowym odciąża Państwa od konieczności sporządzania nowego pliku JPK. W ramach prowadzonej księgowości oferujemy solidną pomoc w zakresie przygotowania oraz złożenia JPK_V7 w odpowiednim terminie.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments