Kapitał zakładowy spółki z o.o.

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest obecnie jedną z najchętniej wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej. Jej funkcjonowanie uregulowane jest przepisami znajdującymi się w Kodeksie Spółek Handlowych.

Spółka z o.o. może zostać założona przez jedną lub więcej osób osób nazywanych wspólnikami. Wspólnicy mają obowiązek wnieść wkłady na pokrycie kapitału zakładowego w formie pieniężnej lub aportu.

Minimalny kapitał zakładowy spółki z o.o. wynosi 5.000 złotych. Nie ma górnej granicy, jego wysokość musi zostać określona w umowie spółki.

Kapitał zakładowy spółki z o.o. musi zostać pokryty wkładami jeszcze przed złożeniem wniosku o jej rejestrację. Środki, które zostaną wniesione na pokrycie kapitału zakładowego nie muszą pozostać w spółce na stałe. Mogą one zostać wykorzystane w dowolny sposób, zgodny z celem działalności spółki, który określony jest w umowie.

Chcesz założyć firmę w formie spółki z o.o.? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy profesjonalną pomoc w rejestracji spółek oraz sprzedaż gotowych spółek z o.o..

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments