Korzysci z założenia spółki

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna przedsiębiorstw, która coraz częściej spotykana jest w Polsce. Jej działalność regulowana jest przez Kodeks Spółek Handlowych. Umowę spółki zawiera się poprzez podpisanie aktu notarialnego, następnie spółkę zgłasza się do KRS i US, dzięki temu uzyskuje się unikalny numer KRS, NIP i REGON.

Jednostka gospodarcza prowadzona i reprezentowana jest przez Zarząd, który może składać się z jednego lub kilku członków. Korzysci z założenia spółki z o.o. jakie możemy zauważyć to m.in ograniczona odpowiedzialność za jej zobowiązania – oznacza to, że każdy wspólnik odpowiada jedynie do wysokości wniesionych przez siebie wkładów. Działalność jest elastyczna, nadaje się zarówno do prowadzenia dużych biznesów, jak i małych rodzinnych firm a jej kapitał zakładowy ma niską barierę wejścia, bo wynosi jedynie 5 tysięcy. Podmiot z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć w pojedynkę, nie wymaga bowiem drugiego wspólnika. Istnieje także możliwość rejestracji przez internet, dzięki temu przedsiębiorca zaoszczędzi czas, proces jest ten bardzo szybki i prosty w obsłudze.

Warto więc, podczas podejmowania decyzji jaki podmiot gospodarczy będzie najlepszy dla właściciela przyszłej firmy, rozpatrzyć wszelkie korzysci z założenia spółki.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments