Księgowość dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)
Spółka z o.o. musi prowadzić pełną księgowość, zgodną z Ustawą o rachunkowości. Nie może rozliczać się tylko na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, gdyż taką możliwość mają tylko:
  • osoby wykonujące działalność na podstawie umów agencyjnych i umów na warunkach zlecenia, zawartych na podstawie odrębnych przepisów,
  • osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie wykonujące działalność gospodarczą,
  • osoby duchowne, które zrzekły się opłacania zryczałtowanego podatku dochodowego,
  • osoby prowadzące działy specjalne produkcji rolnej (jeżeli zgłosiły zamiar prowadzenia tych ksiąg).
Należy pamiętać o obowiązku sporządzenia sprawozdania finansowego po zakończeniu roku. Co składa się na takie sprawozdanie?
  • rachunek zysków i strat
  • bilans
  • informacje dodatkowe
Następnie trzeba złożyć je w Urzędzie Skarbowym oraz Sądzie Rejestrowym.
 
Powinien być prowadzony raport kasowy, odzwierciedlający faktyczny stan gotówki w firmie. Wszystkie płatności muszą być dokonywane tylko i wyłącznie z pieniędzy spółki. W sytuacji, gdy w spółce zabraknie pieniędzy, to właściciel może zapłacić ze swojej kieszeni (lub pożyczyć pieniądze na podstawie umowy pożyczki).
 
Co daje prowadzenie pełnej księgowości?
Dużym atutem jest możliwość zakładowego planu kont. Dzięki temu można uzyskać wiele szczegółowych informacji ma temat różnych wartości liczbowym w spółce.
 
Oczywiście do prowadzenia księgowości spółki z o.o. również można wynająć zewnętrzną firmę, ale ze względu na wyższy stopień skomplikowania takie usługi są już droższe. Jednak korzystając z usług biura mogą być Państwo spokojniejsi, gdyż posiada ono ubezpieczenie OC i w razie popełnienia błędu można ubiegać się o odszkodowanie.

W ofercie naszego biura znajdą Państwo możliwość prowadzenia księgowości dla spółek z o.o.. W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu z ekspertami.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments