Księgowość spółki

0
(0)

Jak wygląda system księgowości w firmie? Różni się on w zależności od wielkości firmy, jej formy prawnej oraz branży w jakiej działa. Księgowość spółki małej najczęściej oparta jest o prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub karty podatkowej. Natomiast księgowość firmy dużej związana jest z prowadzeniem ksiąg rachunkowych – bardziej skomplikowanej formy księgowości.

Księgowość powinna być prowadzona zgodnie z przepisami znajdującymi się w ustawach, np. Ustawie o rachunkowości. Bieżące aktualizowanie informacji na temat przepisów dotyczących księgowości jest zadaniem trudnym, a czasem niewykonalnym dla przedsiębiorców, dlatego decydują się oni na współpracę z firmą zajmującą się świadczeniem usług księgowych (biurem rachunkowym).

Niektóre z biur tworzą pakiety usług, inne elastycznie podchodzą do oferowanych usług, pozwalając Klientowi na wybór odpowiedniej dla niego obsługi. Dzięki elastyczności oferty klient optymalizuje koszty obsługi księgowej, nie płacąc za usługi, z których nie korzysta.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments