Mniejszy CIT

0
(0)

Od 2017 roku obowiązuje mniejszy CIT. Nie wszyscy przedsiębiorcy mogą z niego korzystać. Preferencyjna stawka podatku dochodowego od osób prawnych przeznaczona jest dla małych podatników, których przychody ze sprzedaży w ciągu roku nie przekraczają 1 200 000 EURO.

Według rządu w Polsce istnieje ponad 300 000 tego rodzaju podatników. Wprowadzone zmiany mają przynieść wiele korzyści w postaci przyspieszenia tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz stworzenie lepszych warunków do zwiększenia przedsiębiorczości. Dodatkowo mniejsza stawka CIT ma przynieść dochody budżetu.

Wiele osób nie chce zakładać firm, ponieważ obawia się wysokich kosztów prowadzenia firmy. Obecne warunki po wprowadzeniu nowych przepisów sprawiają, że zarządzanie firma nie będzie tak kosztowne jak dawniej. Stawka została obniżona z 19 % do 15 %. Zachęcamy Państwa do rejestracji spółek. Przeprowadzimy cały proces rejestracji firmy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Otworzymy firmę w kilka dni – bezpiecznie oraz profesjonalnie.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments