Nowy Ład obowiązkowy terminal płatniczy

0
(0)

Nowy Ład obowiązkowy terminal płatniczy wprowadza w firmach od stycznia 2022 roku. Przedsiębiorcy, którzy sprzedaż ewidencjonują na kasie fiskalnej muszą w niedługim czasie zdecydować się na zakup terminala płatniczego. Instrument ten pozwala na szybkie i bezpieczne dokonanie zapłaty za transakcje za pomocą karty płatniczej czy Blik.

W przypadku używania w firmach kas fiskalnych online i terminali płatniczych przedsiębiorcy mają czas na zintegrowanie tych urządzeń do lipca 2022 roku.

Taka zmiana Polskiego ładu ma na celu zwiększenie liczby transakcji bezgotówkowych które są szybkie i bezpieczne. Obecnie z łatwością można zauważyć, iż płatności zbliżeniowe cieszą się wielkim zainteresowaniem i są stosowane w większości sklepów czy centrach usług.

Przedsiębiorcy wraz z nowym rokiem otrzymają możliwość skorzystania z „ulgi na terminal” i zyskania zwrotu kosztów za zakup terminala oraz kosztów związanych z jego obsługą. Po spełnieniu warunków mogą ubierać się oni o zwrot 1000 zł w roku podatkowym lub 2500 zł w roku podatkowym.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments