Obniżona stawka CIT 2017

0
(0)

Obniżona stawka CIT 2017 zaczęła obowiązywać od stycznia. Stawka została obniżona z 19 % do 15 %. Takie zmiany zakłada nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Preferencyjna stawka ma obejmować firmy, u których przychód ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczył 1,2 mln euro rocznie. W Polsce jest około 400 000 takich przedsiębiorstw. Celem rządu jest to, aby efektem podejmowanych działań było przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz ułatwienie warunków zakładania firm.

Ustawa zakłada, że z obniżonej stawki podatku CIT nie będą mogły skorzystać podatkowe grupy kapitałowe. Istnieje możliwość, że dzięki mechanizmom uszczelniającym wpływy do budżetu zostaną zwiększone o około 277 mln zł.

Z racji tego, że zmniejszą się koszty prowadzonej działalności, zachęcamy Państwa do zakładania firm. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie rejestracji. Dopełnimy wszystkich formalności w kilka dni. Profesjonalne oraz bezpieczne zakładanie spółek przez doświadczoną kadrę pracowniczą. Zapraszamy!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments