Opłata za rejestracje spółki z oo

Każdy przedsiębiorca, który rozpoczyna działalność gospodarczą zobligowany jest do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wiąże się to jednak z poniesieniem kosztów za m.in opłatę sądową i wpis do rejestru.

Opłata za rejestracje spółki z oo jest obowiązkowa i ponosi ją podmiot wnioskujący o dokonanie określonych czynności związanych z jego firmą.

W postępowaniu rejestrowym wyróżnić można opłaty:
– Za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego wynoszący 500 zł dla przedsiębiorców oraz spółki jawnej, komandytowej i z ograniczoną odpowiedzialnością. W przypadku stowarzyszeń lub innych organizacji społecznych i zawodowych – 250 zł.
– Opłata sądowa za wniosek o rejestrację w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w wysokości 100 zł.
– Podatek od czynności cywilnoprawnych – kwota opłaty wynosi 0,5% wysokości kapitału zawodowego, nie da się więc określić ile będzie wynosiła. Przedsiębiorca w tym przypadku sam musi obliczyć wysokość podatku.
– Opłata za rejestracje spółki z oo może jednak się różnić, w zależności od rodzaju działalności i sposobu w jaki planujemy zarejestrować podmiot. Jeśli przedsiębiorca przeprowadzi ewidencje w sposób tradycyjny, zapłaci więcej niż jakby zrobił to sposobem elektronicznym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments