Optymalizacja podatkowa

0
(0)

Optymalizacja podatkowa to podejmowanie działań zgodnych z regułami prawnymi, dzięki którym przedsiębiorstwo wykorzystuje dostępne środki do obniżenia zobowiązania podatkowego, które powstały bez ich zastosowania. Jednym ze sposobów samodzielnej optymalizacji podatkowej jest skorzystanie z odpowiednich form prawnych, które uregulują działalność istniejącego bądź powoływanego podmiotu.

Trudno wyznaczyć granicę między optymalizacją podatkową, a obejściem prawa podatkowego. Należy rozgraniczyć działania społeczne z przepisami podatkowymi od działań podejmowanych przez świadomego płatnika, który korzysta z dostępnych mu możliwości optymalizacji przewidywanych w prawie podatkowym.

Przedsiębiorcy mogą płacić niższe podatki, wykorzystując możliwości jakie dają przepisy podatkowe. Korzystanie przez przedsiębiorców z optymalizacji podatkowej pozwala obniżyć zobowiązania podatkowe. Może ona prowadzić do poprawy wyniku finansowego. Stworzenie strategii podatkowej wymaga zatrudnienia doradców podatkowych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak zlecenie wykonania tych czynności wykwalifikowanym osobom powinno przynieść korzyści.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments