Pełna księgowość 2022

0
(0)

Pełna księgowość 2022 – kto jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych w 2022 roku? Dlaczego współpraca z biurem rachunkowym może przynieść więcej korzyści niż samodzielne księgowanie?

Zgodnie z przepisami Ustawy o Rachunkowości obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych i przedsiębiorstwa w spadku, spółek jawnych osób fizycznych, spółek partnerskich oraz przedsiębiorstw w spadku działających zgodnie z ustawą z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i innych ułatwieniach związanych z sukcesją przedsiębiorstw, gdy ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 2 000 000 euro.

Pełna księgowość 2022 – od stycznia obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych wystąpi, gdy podmiot osiągnie w 2021 roku przychody w wysokości 9 188 200 zł.

Nasze biuro oferuje pomoc w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. W imieniu przedsiębiorców zajmujemy się wszystkimi obowiązkami wynikającymi z prowadzenia pełnej księgowości podmiotu.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments