Pełna księgowość dużej firmy

0
(0)

Pełna księgowość to bardzo precyzyjny system ewidencji, który pozwala uzyskać pełen obraz sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Obowiązek prowadzenia pełnej księgowości dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich jeżeli przychód tych podmiotów przekroczył 2 000 000 euro za poprzedni rok obrotowy.

Do obowiązków związanych z prowadzeniem pełnej księgowości należy ewidencja przychodów i kosztów oraz majątku i źródeł jego finansowania, inwentaryzacja majątku i zobowiązań, sprawozdań finansowych oraz prowadzenie karty wynagrodzeń.

Pełna księgowość dużej firmy wymaga skorzystania z usług specjalistów. W tym celu przedsiębiorstwa zazwyczaj decydują się na ofertę biura rachunkowego. Przede wszystkim jest ona znacznie tańsza od etatowego zatrudnienia księgowego, gdyż przedsiębiorca nie musi wyposażać miejsca pracy księgowego, a także opłacać za niego składek ubezpieczeniowych.

Outsourcing księgowy świadczony przez biura rachunkowe to jednak również gwarancja prawidłowości w rozliczeniach oraz pełne bezpieczeństwo, ponieważ profesjonalne jednostki tego typu są ubezpieczone.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments